قندان پایه دار مسی

ظروف مسی :

مسگری ، از صنایع دستی قدیمی ایران محسوب میشود . ،که قدمتی بسیار دارد .ظروف مسی طرفداران بسیاری دارد ،امروزه از این ظروف در آشپزخانه و برای تزیین دکور خانه استفاده میشود .

طولانی بودن عمر ، مقاوم بودن و خواص پزشکی را میتوان جز فواید این ظروف دانست .

بجز آن میتوان به اصالت و زیبایی این ظروف نیز اشاره کرد .اگر جز افراد علاقه مند به ظروف سنتی هستید پیشنهاد ما به شما قندان پایه دار مسی میباشد ، داخل این ظروف با قلع اندود شده است و ظاهر زیبا مسی دارند که برخی از آنان قلم دست دارند و برخی دیگر با دستگاه پرس شده اند.

ظروف مسی علاوه بر جنبه سنتی و قدیمی شان ،از جمله ظرووف بسیار شیک و خاص به حساب می آیند ،متفاوت بودن رنگ مسی خارجی ، با رنگ سفید قلع شده داخلی این ظروف ، بر زیباییشان میافزاید.

شستن ظروف مسی :

برای شست و شوی این ظروف ، تا حد امکان از ماشین ظرفشویی استفاده نکنید ، این ظروف را با استفاده از دست و پودر و مایع ظرفشویی بوسیله اسکاج نرم شست و شو دهید ، از کشیدن سیم در این ظروف خودداری کنید .

زیرا استفاده از سیم  و یا هر چیز مشابه سیم ، باعث ازبین رفتن لایه قلع اندود داخل ظروف میشود .

حقیقتی که در مورد ظروف مسی وجود دارد این است که بعد از مدتی بر اثر رطوبت و یا حرارت رنگشان کدر و تیره میشود ، برای برطرف کرن این مشکل میتوان از سیم و مواد اسدی مانند آبلیمو استفاده کنید .

 قندان پایه دار مسی :

پایه دار بودن و لبه های کنگره ای  این قندان ها ، ظاهری شکیل و متفاوت را می آفریند.

قندان پایه دار با داشتن ظاهری جذاب میتواند به سینی چایتان حال و هوای سنتی بدهد .

نوشیدن چای در خانه و بخصوص برای پذیرایی از مهمان جایگاه ویژه ای دارد ، قندان زیبا باعث ویژه تر شدن سینی چای، برای پذیرایی از مهمانان میشود .

قندانهای پایه دار مسی گذینه ی بسیار مناسبی بدین منظور میباشد . و چون از مس ساخته شده و رنگ ظاهری متفاوتی دارند باعث جذابیت بیشتری میباشند .

در ساختار این ظروف بسیار دقت و ظرافت صورت گرفته ،نوعی از قندانها علاوه بر ظاهر بیرونی رنگ داخلیشان هم از مس میباشد و قلع اندود نشده اند ، بر روی لبه های خارجی این قندانها با استفاده از ضربه چکش ، دایره و یا حالتی خاص را بوجود آوره اند که به این عمل ، چکش کاری گویند . این قندانها برای افرادی که به هنر و آثار سنتی علاقه دارند بسیار مناسب میباشد .

تاریخچه ظروف مسی زنجان :

تولید ظروف مسی در زنجان قدمتی دیرینه و کهن ، بیش از یک هزار ساله دارد ، در این استان علاقه مندان و استادان زیاد مسگر وجود دارند که به تولید این ظروف پرداخته اند : ظروف مسی چکش خورده ،ظروف قلم خورده  جز انواع میباشند.

فواید استفاده از ظروف مسی :

از علتهای خوشمزه و خوشبخت بودن غذا در ظروف مسی، پخش کردن یکنواخت حرارت در کل ظرف میباشد .

پخت سریع در این ظروف مزیتی دیگر حساب میشود .

خواص ضد باکتری در این ظروف وجود دارد که باعث ازبین رفتن میکروب میشود .

داروهایی با عنوان آهن کاربرد خاصی در بدن ندارند زیرا هیچ کارخانه ای نمیتواند از یون عنصری ، قرص تهیه کند و این قرصها فقط شامل مولکول آهن هستند به همین دلیل اثر چندانی ندارند.

ولی استفاده از ظروف مسی ، یون آزاد شده از مس را مستقیما به بدن شما انتقال میدهد و باعث عمر طولانی و ایجاد شادی و نشاط برای شما میشود .

به همین دلیل بود که در دهه 50 ظروف مسی به یکباره از سطح شهرها جمع آوری و کم شدند .

قندان مسی خاتم کاری :

قندان مسی خاتمکاری از صنایع دستی اصفهان است که توسط هنرمندان همین خطه ساخته و تولید میشوند .

این قندانها هم جنبه ی تزیینی و هم کاربردی دارند ، در ایجاد رنگ ظاهری و زیبایی بصری این ظروف، بسیار دقت بشده که با فراهم آورده هارمونی بین رنگها ، جذابیت قندانها را بالا ببرند . این قندانهای زیبا در سراسر ایران شناخته شده هستند وبرای هر شخصی که هم خواستار اصالت و زیبایی ظروف میباشد مورد توجه است .

جنس این قندانها از مس است که با رویه ای از خاتم تزیین شده است و بسیار گذینه ی مناسبی برای هدیه دادن به پرسنل ومخصوصا مدیران میباشد ، علاوه بر آن این نوع قندانها بسیار مناسب جهیزیه میباشند ، به دلیل زیبایی و اصالتی که دارند بازگو کننده هنری بکر و اصیل ایرانی همراه با جذابیتی بالا هستند و به همین جهات این ظروف حتی در میان افراد خارجی هم طرفدارانی دارد از همین رو این قندانهاجنبه ی صادراتی نیز دارند .

قندان مسی طرح سیب :

این قندانها بر اساس شکل سیب طراحی و ساخته شده اند ، به گونه ای که حتی برگ و ساقه یبرگ هم طراحی شده است ، این قندانها قلع اندود نشده اند و هم بیرون قندان و هم داخل آن (که محل قرارگیری قندها) میباشد به رنگ خود مس است ، رویه بیرونی این قندانها چکش کاری شده و بسیار مناسب جهت سینی چای میباشد .

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

لطفا از از کاراکتر ها استفاده کنید.

لطفا با کاراکتر های مجاز تایپ کنید

لطفا عدد وارد کنید

درباره ما

آریالیدر با هدف ارائه ظروف مسی،ظروف برنجی،انواع سماور ،سفره های قلمکاری و ظروف ملیله آب نقره با بهترین قیمت برای تمام اقشار جامعه و با آرزوی فراهم کردن «تجربه‌ی لذت‌بخش یک خرید اینترنتی صنایع دستی » فعالیت می‌کند.

برای مشاهده کامل نقشه کلیک کنید

نقشه آدرساصفهان-بلوار کشاورز-حدفاصل خیابان کشاورزی و ایرانخودرو2019

صنایع دستی

بوم شناسی شهر ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت شادان گشت آریا ( آریا لیدر ) می‌باشد. Copyright © 2018 AriyaLeader.com

03137778500
صنایع دستی آریالیدر
09129356440