آموزش قلمزنی در اصفهان

آموزش قلمزنی اصفهان

قلمزنی ابزار خاصی را نیاز دارد به عنوان مثال قلم های مخصوص با نوک های متفاوت دارد ، در یک اثر ممکن است بیش از 50 نوع قلم استفاده شود نوع قلم مورد استفاده با توجه به سایزهای مختلف محصولات متفاوت است هرقدر محصول بزرگتر باشد قلم بزرگتری نیز استفاده می شود ؛ قلمزنی روی ظروف تزیینی از قبیل کوزه ، گلدان ، سینی و کاسه انجام می شود برای افزایش کیفیت کار باید کار با دقت و ظرافت بیشتری انجام بگیرد.

 

آموزش قلمزنی در اصفهان 

مراحل آموزش قلمزنی در اصفهان

قلمزنی در مراحل گوناگونی انجام می پذیرد به این صورت که در ابتدا طرح آماده شده را روی برنج سنبه می گذارند و با قلم مخصوص سنبه نقاط را سوراخ می کنند سپس فلز را چرب می کنند و نقشه را روی آن قرار می دهند و با پودر زغال روی آن می کشند تا طرح روی اثر نمایان شود .

در مرحله ی بعد تصاویری که روی محصول حک شده بوسیله قلم و چکش کنده می شود ، سپس قیرهایی که درون سوراخ هاست را بیرون می آورند و داخل سوراخ ها را با نفت شستشو می دهند و تمیز می کنند ، در مرحله ی پایان کار به وسیله ی روغن جلا سطوح قلمزنی شده سیاه می شود ، آموزش قلمزنی در اصفهان ، شیراز ، مشهد و تهران توسط اساتید این رشته صورت می گیرد .

آموزش قلمزنی اصفهان

ظرفیت اشتغال در رشته ی قلمزنی

رشته ی قلمزنی در بازارهای خارجی و داخلی در هر شرایط زمانی و مکانی متقاضیان بسیاری دارد ، با فراگیری رشته ی قلمزنی می توان روی هر شی مانند سنگ ، فلز ، چوب هنر کنده کاری را انجام داد ، آموزش قلمزنی در اصفهان توسط هنرمندان این رشته در مراکز مختلف صورت می گیرد .

ظروف قلمزنی شده

 

آموزش قلمزنی برجسته

در قلمزنی برجسته در مقایسه با منبت اختلاف سطح بین موضوع و زمینه بسیار زیادتر است و هنرمند قلمزن از پشت و رو به فلز ضربه می زند تا بتواند بدون اشکال این کار را انجام دهد .
آموزش قلمزنی روی انگشتر
انگشترهای نقش برجسته با پیشرفته ترین قلمزنی توسط هنرمندان مشهدی ساخته می شود ، انگشترهای قلمزنی شده به عنوان نفیس ترین آثار هنری و معنوی محسوب می شوند ، استاد جنگی و بسیاری دیگر از اساتید قلمزنی روی انگشتر طرح هایی را از استاد فرشچیان و اساتید دیگر الهام گرفتند و به صورت برجسته این طرح ها را قلمزنی کردند ، انگشترهای قلمزنی شده در دنیا تک می باشند و در موزه های اروپایی با قیمت استثنایی معامله می شوند .

ظروف مسی قلمزنی شده

آموزش قلمزنی روی مس و برنج

قلمزنی روی مس ، برنج ، نقره به روش سرد را دواتگری می گویند آموزش قلمزنی در اصفهان روی مس و برنج با سابقه ی چند هزار ساله از دوران هخامنشیان رواج پیدا کرد و در زمان ساسانیان به کمال رسید ؛ از جمله محصولات متداول صنعت قلمزنی : انواع بخاری ، سماور، آفتابه و لگن ، کشکول ، جام ، گلدان ، میوه خوری ، شکلات خوری ، سرویس چای خوری و سینی مجمع است .
امروزه ظروف مسی و برنجی و سماورهای زغالی به زیبایی با دست هنرمندان قلمزنی شده اند و جای خود را در بین مردم باز کرده اند اگر شما نیز علاقه مند به استفاده از این ظروف در دکوراسیون منزلتان هستید برای خرید آنلاین ظروف مسی قلمزنی شده کلیک کنید .
قلم‌زنی روی فلز به این صورت است که ابتدا داخل یا زیر ظرف مورد نظر را با محلول قیر و گچ پر می‌کنند تا سروصدای قلم کمتر شود و همچنین از سوراخ شدن ظرف حین کار جلوگیری شود . سپس طرح مورد نظر را روی ظرف رسم می کنند و قلم مناسب را روی سطح ظرف قرار می‌دهند و با چکش به انتهای قلم می‌کوبند تا نقش ها و شیارها با تغییر شدت ضربه روی ظرف ایجاد شوند بعد از ایجاد نقش‌ها، قیر را جدا می‌کنند و روی شیارها گرده زغال می پاشند و روی ظرف را با روغن جلای سیاه می پوشانند به این شکل نقش‌های قلم‌ زده شده به صورت خطوط تیره مشخص می شوند .

انگشتر قلمزنی شده

آموزش قلمزنی در اصفهان روی چوب

قلمزنی روی چوب زیرشاخه منبت کاری به شمار می رود ولی تفاوت مهمی با منبت دارد ، در قلمزنی روی چوب از چکش استفاده نمی شود و هنرمند با قلم های بسیار ظریف به صورت میلی متری کنده کاری روی چوب را انجام می دهد کوچکترین و اولین اشتباه بیرون می آید و جای اصلاح و چسب و تعمیر ندارند .

سماور قلمزنی شده

آموزش قلمزنی در اصفهان روی مس با آب ونمک و الکتریسیته 

روشی ساده و سریع برای قلمزنی روی مس استفاده از آب و نمک و الکتریسیته است که به ابزار خاصی نیاز ندارد و از مواد شیمیایی خطرناک و آلوده هم در این روش استفاده نمی شود .
وسایل موردنیاز این روش آب ، نمک ، چسب برق و یک تکه مس است ، ابزار موردنیاز نیز یک ظرف شفاف ، یک ورق مسی بلند ، گیره تمساحی عایق شده ، هولدر باتری و سیم ، کاتر و سیم استیل سه میلیمتری می باشد ، قبل از اینکه به مس ، آب و یا هرچیزی که داخل محلول است دست بزنید جریان الکتریسیته را قطع کنید ، از دستکش استفاده کنید و دستتان با هیچ کدام از قطعات در تماس نباشد .
جهت آشنایی با مراحل کار آموزش قلمزنی در اصفهان به روش آب و نمک و الکتریسیته کلیک کنید .

جهت شرکت در دوره آموزش قلم زنی در اصفهان فرم زیر را تکمیل نمایید :

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

نام و نام خانوادگی(*)
لطفا از از کاراکتر ها استفاده کنید.

کالای درخواستی(*)
لطفا با کاراکتر های مجاز تایپ کنید

شماره تماس(*)
لطفا عدد وارد کنید

درباره ما

آریا لیدر با هدف ارائه صنایع دستی ایران با بهترین قیمت برای تمام اقشار جامعه و با آرزوی فراهم کردن «تجربه‌ی لذت‌بخش یک خرید اینترنتی» همچنین اطلاع رسانی و راهنمایی هموطنان عزیز در رابطه با  مکانهای گردشگری و هتل های داخل و خارج از کشور همراه با فروش بلیط هواپیما فعالیت می‌کند.

برای مشاهده کامل نقشه کلیک کنید

نقشه آدرساصفهان-بلوار کشاورز-حدفاصل خیابان کشاورزی و ایرانخودرو2019

صنایع دستی

بوم شناسی شهر ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت شادان گشت آریا ( آریا لیدر ) می‌باشد. Copyright © 2018 AriyaLeader.com

03137778500
صنایع دستی آریالیدر
09129356440