خواص ظروف مسی چیست؟

 

ظروف مسی برای همه ی ما  یادآور خاطرات گذشته است ، ظروفی  که در گذشته ای نه  چندان دور پای ثابت آشپزخانه ی اکثر ایرانی ها بوده اما با آمدن  ظروف جدید به فراموشی سپرده شدند.
در چند سال اخیر به  دلیل آشنایی مردم  با خواص و فواید مس برای بدن ، دوباره  ظروف مسی را از انباری ها و گنجه ها بیرون آوردند تا جای چدن و تفلون و استیل را بگیرد. 

 

مردم کرمان

قومیت مردم کرمان:

تاحدودی می توان گفت اکثر مردم استان کرمان مانند دیگرمناطق مرکزی ایران از قوم آریایی و فارس می باشند.اما در مواردی اقوام مختلفی  خصوصا از اقوام وعشایرترک آسیای میانه و مغول در طی قرون گذشته به مناطق مختلفی از استان کرمان کوچ کرده اند. ودر ادوار گذشته نیزطوائفی از قوم بلوچ و همچنین تعدادی از عشایر لر ولک به استان کرمان مهاجرت کرده اند.که عمدتا در مواردی معدود  هویت خود را از دست داده و قابل تشخیص نمی باشند و دلیل این موضوع معاشرت واختلاط آن ها با افراد بومی بوده است.

 

صنایع دستی کرمان

یکی از پهناورترین استان های ایران، استان کرمان است که در جنوب شرقی ایران واقع شده است و همچنین جایگاه نهمین استان پرجمعیت ایران را به خود اختصاص داده است و همچنین یکی از استان های تاریخی ایران محسوب می شود زیرا که بیشتر از 660 آثار این استان به ثبت ملی رسیده است و سه نمونه از این آثار به ثبت جهانی یونسکو رسیده است. مشخصه های هر شهر و استانی صنایع دستی آن استان می باشد که ریشه در فرهنگ مردم آن استان دارد و همچنین نشان دهنده ذوق و علاقه مردم آن منطقه است.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

نام و نام خانوادگی(*)
لطفا از از کاراکتر ها استفاده کنید.

کالای درخواستی(*)
لطفا با کاراکتر های مجاز تایپ کنید

شماره تماس(*)
لطفا عدد وارد کنید

درباره ما

آریا لیدر با هدف ارائه صنایع دستی ایران با بهترین قیمت برای تمام اقشار جامعه و با آرزوی فراهم کردن «تجربه‌ی لذت‌بخش یک خرید اینترنتی» همچنین اطلاع رسانی و راهنمایی هموطنان عزیز در رابطه با  مکانهای گردشگری و هتل های داخل و خارج از کشور همراه با فروش بلیط هواپیما فعالیت می‌کند.

برای مشاهده کامل نقشه کلیک کنید

نقشه آدرساصفهان-بلوار کشاورز-حدفاصل خیابان کشاورزی و ایرانخودرو2019

اطلاعات گردشگر

بوم شناسی شهر ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت شادان گشت آریا ( آریا لیدر ) می‌باشد. Copyright © 2018 AriyaLeader.com

03137778500
صنایع دستی آریالیدر
09129356440