Copper benefits to body

Copper Properties

 

Copper is an essential trace mineral necessary for survival. It is found in all body tissues and plays a role in making red blood cells and maintaining nerve cells and the immune system.
It also helps the body form collagen and absorb iron, and plays a role in energy production.

Most copper in the body is found in the liver, brain, heart, kidneys, and skeletal muscle.

Both too much and too little copper can affect how the brain works. Impairments have been linked to Menkes, Wilson's, and Alzheimer's disease

Deficiency is rare, but it can lead to cardiovascular disease and other problems.

 

 

copper pan properties

to buy Persian handicrafts online, please click here.

 

Isfahan Copperware

از دوران سلجوقیان اصفهان به عنوان یکی ازمهم ترین قطب های تولید ظروف مسی مطرح بوده است و به همین دلیل صنعت مسگری طی دهه های اخیر در اصفهان رونق قابل ملاحظه ای داشته است .
ظروف مسی در حال حاضراز ورقه های مس و با روش چکشکاری سرد و گرم ساخته میشوند. مهمترین مراحل تولید ظروف مسی در اصفهان عبارتند از: فرم دهی به ورق  مسی با روش چکش کاری ، بازکردن دندانه ها به روی همدیگر، جفت کردن و چکش کاری دندانه ها ، اضافه نمودن تنه کار و برنج ، گرم کردن و چکش کاری مجدد .
اصفهان مس ؛ کارگاه تولیدی انواع ظروف تزئینی مسی در سال ۱۳۸۵ در شهرک صنعتی دولت آباد شهراصفهان توسط میثم توکلی تاسیس شده است . امروزه  بیش از ۲۰ نوع ظروف مسی تزئینی دراندازه های مختلف با استفاده از مرغوب ترین مس و بکارگیری دستگاه های پیشرفته و پرسنل با تجربه تولید و در فروشگاهها عرضه میشود.

خرید انلاین ظروف مسی

Original Copper products

هرشخصی برای پخت غذا باید از مشخصات ظروف مورد استفاده از جمله  ظروف مسی اصل اطلاعاتی داشته  باشد. ظروف مسی اصل سرخ رنگ  و شفاف هستند در حالیکه ظروف  مسی  تقلبی زرد متمایل به مات می باشند. تشخیص مس اصل  وتقلبی توسط مسگران مجرب صورت میگیرد .
برای خرید آنلاین  ظروف مسی  کلیک کنید .
اولین مشخصه یک ظرف ، پوشش داخلی ظرف است که  باید  سالم  و بهداشتی باشد و در ترکیب با مواد غذایی از خود مواد مضر آزاد نکند ودیگر اینکه در برابر حرارت مقاوم باشد . 
ظروف مسی به دلیل  اینکه با قلع مرغوب و اصل پوشانده شده اند حرارت را به خوبی  به  تمام غذا پخش میکنند و باعث خوش طعم شدن غذا میشوند وهمینطور ازسوختن غذا جلوگیری میکنند .
 

خرید ظروف مسی

Whitening copper dishes

مس نیزهمچون فلزهای دیگر بعد از مدتی استفاده جرم میگیرد و کثیف میشود، اما خوشبختانه راههای زیادی برای تمیز کردن آن وجود دارد. این روش ها را برای تمیزکردن تمام ظروف مسی و ظروف تزیینی مسی میتوان استفاده کرد.
1-استفاده از مخلوط سرکه و نمک : سرکه را روی ظرف بریزید مقداری نمک روی آن بپاشید و سپس با یک دستمال ظرف را تمیز کنید.
2-جوشاندن با نمک و سرکه : یک لیوان سرکه را با یک قاشق نمک و مقداری آب مخلوط کنید و در یک قابلمه بریزید ، سپس ظرف مسی را داخل قابل بگذارید و صبر کنید بجوشد تا تیرگی ها ی آن کاملا برطرف شود.
3- ترکیب آبلیمو ونمک : ترکیب آبلیمو ونمک به دلیل خاصیت اسیدی به راحتی می تواند جرم روی مس را تمیز کند.
4-سس گوجه : تمیز کردن با سس گوجه یکی ازبهترین روش ها برای پاک کردن جرم از روی ظروف مسی است به این شکل که مقداری سس را روی ظرف ریخته و یک ساعت اجازه دهید بماند سپس با یک دستمال آنرا تمیز کنید ، آبکشی کنید و در نهایت با یک دستمال تمیز آن را خشک کنید.

drinking water In the cup of copper

آیا تاکنون فکر کردید که خوردن آب در لیوان مسی چه فوایدی دارد؟ ظروف مسی این ویژگی را دارند که میکروارگانیسم های موجود در آب را کشته وآب را برای نوشیدن کاملا مناسب  میکند . نگهداری آب درظروف مسی ترجیحا به مدت 10 ساعت ، نیز کیفیت خاصی را به آب می دهد.

خرید آنلاین ظروف مسی

Copper properties for the human body

مس یک ماده ی معدنی کمیاب است که برای سلامت بدن انسان ضروری می باشد.
فلز مس دارای خواص ضد سرطان ،ضد التهاب ، ضد میکروبی و آنتی اکسیدانی است وسموم بدن را خنثی میکند .استفاده از ظروف مسی را بسیاری از پزشکان توصیه میکنند.
مس به خون سازی بدن کمک میکند ، همچنین باعث سلامتی رگ های خونی و قلب میشود و می بایست روزانه به مقدار یک و نیم میلی گرم ازغذا جذب بدن شود.

 

The benefits of copper bracelet for human

تاریخچه ی استفاده ازدست بندهای مسی برای مقاصد درمانی به مصر باستان برمیگردد،اگر به مس حساسیت ندارید پیشنهاد میکنم از آن استفاده کنید تا اثرات درمانی اش شما را شگفت زده کند.
یکی از فواید دستبند مسی کاهش درد وخشکی ناشی از روماتیسم مفصلی است ، کسانیکه از دستبند مسی برای این منظوراستفاده کردند معتقدند که مفاصل آنها نرم تر شده وراحتترحرکت میکند.
یکی دیگر از فواید دستبند مسی ، کاهش درد ناشی ازآرتروزمی باشد ، فلزمس از خود مواد ضد التهاب و آنتی اکسیدان ساتع میکند و همین امر سبب کاهش درد و التهابات ناشی از آرتروزمی شود.
مس از خود مواد معدنی ساتع میکند ،آهن و روی موجود در مس از طریق عرق پوست جذب خون میشود ودربلند مدت باعث بهبود التهاب و حرکات مفاصل میشود

to buy copper Jweleries click here.

فواید دستبند مسی

Benefits of cooking in copper dishes

قابلمه مسی به خوبی حرارت را در تمام قسمت های غذا به طور یکسان پخش میکنند که این خود سبب پخت بهترغذا میشود، و درنتیجه ی آن غذا بهتر جا می افتد و خوش طعم ترمی شود.

 

Disadvantages of copper containers

واکنش با مواد غذایی قلیایی و اسیدی طعمی فلزی به غذاهای پخته شده در ظرف های مسی میدهد، که برای جلوگیری ازاین واکنش داخل ظروف مسی را قلع اندود میکنند تا مس اضافی وارد بدن انسان نشود.
در صورتیکه لایه ی قلع خدشه دار شود باید مجددا توسط تعمیر کار مجرب ،پوشش قلع ایجاد شود.

فواید ظروف مسی

Storage of copper containers

ظروف مسی به دلیل گرانی وحساسیت نیازمند نگهداری بهترهستند. 
نگهداری مواد غذایی که خاصیت اسیدی یا بازی دارند درظروف مسی کاردرستی نیست ، مثلا نگهداری و پخت مواد غذایی مثل گوجه فرنگی ،آلو،گوشت وچغندرو همینطور جوشاندن آب غوره ، سرکه و آب نارنج درظروف مسی آسیب دیده اشتباه است .
ظروف مسی را به هیچ وجه نباید در ماشین ظرفشویی قرار داد،همینطورباید مراقب بود که درحین شست و شو لایه ی پوششی از بین نرود . 
برای شستن ظروف  مسی ازآب گرم و اسکاچ نایلونی استفاده شود و ازشوینده هایی که قدرت سایندگی بالایی دارند خودداری شود.
برای جلوگیری از زنگ زدن ظروف مسی، قلم مو را در آب پیازفرو کرده و روی سطح ظروف بکشید. 

 

click here to buy Isfahan handicrafts online.

Follow us on social networks

Trust electronic purchases

تایید زرین پال

 

 

لطفا از از کاراکتر ها استفاده کنید.

لطفا با کاراکتر های مجاز تایپ کنید

لطفا عدد وارد کنید

About us

Aria Leader is working to inform and guide the dear compatriots about the routes, places of interest and hotels in Iran and abroad. Also, selling the best-priced travel packages for all segments of the community with the desire to provide "an enjoyable experience of an online shopping." .

Ecology of cities

All rights reserved by Shadan Gasht Ariya Co. (Ariya Leader). Copyright © 2018 AriyaLeader.com

03137778500
صنایع دستی آریالیدر
09129356440