Shadow
Slider

Bird Garden of Isfahan

Add to Favourites
Contact تلفن باغ پرندگان اصفهان : ۳۷۷۱۳۵۰۰ - ۳۷۷۲۶۸۶۹

Description

Where is the Bird Garden Of Isfahan?

 

One of the attractions of Isfahan is the birds garden located in the Isfahan province, which is one of the eye-catching attractions of Isfahan. The birds garden of Isfahan is part of the Najvan jungle Park and Zayandeh Rood River and can be said it is one of the few bird gardens in the Middle East.
The Isfahan Bird's Garden was built in 1996, four kilometers distance from west of Vahid Bridge, at the end of the Najvan Park and on the Zayandeh Rud River side. Bird garden of Isfahan is under management of the Sofeh organization.

باغ پرندگان اصفهان یکی از جاذبه های گردشگری اصفهان است با مساحت بیش از 55000 مترمربع که بخشی از پارک جنگلی ناژوان است و در واقع از معدود باغ های پرندگان در خاورمیانه می باشد .

مساحت قسمت زیر توری باغ پرندگان اصفهان 17000  مترمربع  و مساحت توری 40000 متر مربع است که روی 16 ستون متحرک با ارتفاع 32 متر قرار گرفته است .

تاریخچه باغ پرندگان اصفهان 

 در باغ پرندگان اصفهان  130 گونه  در 4000 قطعه  وجود دارد و به تدریج گونه های جدیدتری به باغ پرندگان اصفهان افزوده خواهد شد . تراکم پرندگان باغ متفاوت است و این تفاوت به میزان امکان جمع آوری پرندگان و سازگاری شان  با شرایط محیطی  بستگی دارد . 
در باغ پرندگان اصفهان با توجه به شرایط زندگی طبیعی پرندگان زیستگاه های متفاوتی  برای پرندگان تعبیه شده است . برکه های باغ برای پرندگان آبی مثل  فلامینکوها و اردک ها ، قفس های شیشه ای برای پرندگانی است که در اصفهان امکان زیستن ندارند مثل انواع  توکان ها و طوطی ها، برای پرندگان مناطق بیابانی مثل  کبک و تیهو صخره هایی در نظر گرفته شده است .
برای پرندگانی مثل قرقاول فضاهای سبز و جنگلی در نظر گرفته شده است در گوشه ای از باغ نیز قفس های فلزی برای پرندگانی که امکان رهایی شان در فضای باغ وجود ندارد در نظر گرفته شده است .
به همین دلیل درباغ پرندگان اصفهان پنج محیط متفاوت برای پرندگان را شاهد هستید . صخره ها ، برکه ها ، قفس های آهنی ، فضای سبز جنگلی و قفس های شیشه ای .

 

 در باغ پرندگان اصفهان علاوه بر جاذبه های تفریحی واحدهای آموزشی تحقیقاتی  نیز وجود دارد ،  چندین واحد تخصصی فعال  نیز در باغ پرندگان اصفهان مشغول به فعالیت هستند :

واحد تکثیر : در واحد تکثیر امکانات و شرایط  مناسب جهت تخم گذاری پرندگان فراهم می شود . این بخش وظیفه ی نگهداری از جوجه های تکثیر یافته  را تا مرحله رسیدن به  سن  خاص برای  رهاسازی در باغ پرندگان اصفهان به عهده دارد .
واحد تغذیه : در این واحد نیاز های تغذیه ای پرندگان بر اساس جدول احتیاجاتشان  تامین می شود .تامین نیازها ی تغذیه ای در هر گونه ای  متفاوت است . بعضی از پرندگان میوه خوارند ، برخی  دیگر دانه خوار، برخی گوشت خوار و برخی همه چیز خوار هستند . 
و احد کلینیک و بهداشت :  از وظایف این بخش  واکسیناسیون پرندگان به صورت ماهانه  علیه بیماری نیوکاسل است . پرندگان بیمار پس از اینکه بیماری شان تشخیص داده شد به این بخش وارد می شوند . و بعد از اینکه کاملا معاینه شدند بر اساس نظر دامپزشک باغ پرندگان درمان می شوند . ضد عفونی کردن و بهداشت  تمام قسمت های باغ پرندگان اصفهان از وظایف این بخش می باشد . 

واحد قرنطینه : افراد دوستدار پرنده  نیز به باغ پرندگان  پرنده اهدا می کنند ، همچنین در زمان های مختلف بر اساس نیاز پرنده نیز خریداری می کنند . برای  کنترل بیماری ها و جلوگیری کردن از گسترش بیماری  در  باغ پرندگان اصفهان ، پرندگان تازه وارد را به مدت ۱۴-۱۰ روز وارد قرنطینه می کنند و پس از انجام آزمایشات متعدد در صورت سلامتی آنها را وارد باغ پرندگان می کنند .
واحد تاکسیدرمی : تاکسیدرمی فن نگهداری درازمدت پیکر جانوران است. در این واحد  پس از پوست کنی لاشه و چربی زدائی  پوست و همینطور پرآرائی ، به اندازه بدن پرنده  قالبی تهیه و بعد از اسکلت بندی ، پوست پرنده روی قالب کشیده می شود.
درتمام این بخش ها پژوهش های عملی و علمی مفیدی روی پرندگان انجام می شود به همین دلیل باغ پرندگان اصفهان علاوه بر یک مکان گردشگری و تفریحی جنبه ی تحقیقاتی و آموزشی نیز دارد و کسانیکه علاقه مند به پژوهش در مورد پرندگان هستند نیز می توانند بهره ببرند .
 ساعت بازدید از باغ پرندگان اصفهان ۸ صبح  الی 6 عصر می باشد.

جهت آشنایی با مکان های گردشگری اصفهان کلیک کنید .

Location


Isfahan Bird Garden Address: Vahid Bridge, Sohrawardi Square, Olfat Road

Comments (0)

There are no comments posted here yet

Leave your comments

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location

Follow us on social networks

Trust electronic purchases

تایید زرین پال

 

 

 

لطفا از از کاراکتر ها استفاده کنید.

لطفا با کاراکتر های مجاز تایپ کنید

لطفا عدد وارد کنید

About us

Aria Leader is working to inform and guide the dear compatriots about the routes, places of interest and hotels in Iran and abroad. Also, selling the best-priced travel packages for all segments of the community with the desire to provide "an enjoyable experience of an online shopping." .

Ecology of cities

All rights reserved by Shadan Gasht Ariya Co. (Ariya Leader). Copyright © 2018 AriyaLeader.com

03137778500
صنایع دستی آریالیدر
09129356440