نکات جذاب از مس

There is no translation available.

آیا مطلع بودید عمر مفید یک ظرف مسی بعد از قلع اندود کردن چه مقداری می باشد.

شما باید قبل از استفاده مقداری خاکستر ذغال را با یک دستمال نرم خیس در داخل ظروف بکشید و توسط این کار سفیدی آن را بیشتر کنید و و سعی کنید برای پختن با ظرف مسی از شعله کم استفاده کنید.

اگر این کارهارو انجام دهید ظروف شما کیفیت بهتری خواهند داشت.

جهت شستشو از اسکاج های زبر و یا سیم ظرفشویی استفاده نکنید با این حالت و رعایت این موارد شما چنیدن سال راحت میشوید.

وقتی در یک ظرف مسی غذای را گذاشتید و متوجه شدید فردای ان روز یک طرف آن ظرف سیاه شده و کمی قرمز باید بدانید که شما به بخشی که به این شکل درآمده سرکه و نمک مخلوط میکنید.

و به صورت یک محلول غلیظ دربیاورید و روی آن بکشید و بعد آب کشی کنید.

روش های شستشو مس

شما توسط قراقروت و حتی آب نارنج هم میتوانید این کارو انجام دهید و با این روش شکل و رنگ ظرف را مانند روز اول بکنید.

اما اگر سطح داخلی آن به این رنگ درآمده باشد باید با مقداری آب سطح داخلی آن را نمدار کنید و توسط خاکستر ذغال و پودر های تمیز کننده رخشا و اسکاج روی سطح داخلی آن با یک اسکاج نرم بکشید و آن را تمیز کنید.

که با این روش همانند برف سفید میشود و بعد از آن ظرف را ابکشی کنید همیشه دقت کنید بعد از شستن ظرف مسی آن را با یک دستمال بسیار نرم خشک کنید.

اما چگونه میتوانید ظروف مسی که داخل آنها قلع وجود دارد اما مس را وارد غذا میکند.

این اتفاق به این دلیل است که فلز مس بسیار رسانا می باشد و به دلیل روان بودن قلع از آن عبور میکند و یون های مورد نظر را آزاد میکند.

پزشکان در این باره میگویند نگران پوشش قلع نباید که حضور آن باز هم یونها مس وارد غذای شما میشود.

این قلع درون مس باعث کاهش ورود بیش از اندازه مس به داخل بدن میشود و شما نباید در داخل ظروف مسی غذاهای ترش بپذید چون مس آزاد شده دچار مشکل میکند.

در هنگام استفاده از ظروف مسی برای آشپزی با روغن، اول روغن بریزید و بعد زیر آن را روشن کنید تا داغ شود که قلع اندود آن نسوزد. ضمنا برای جوش آوردن آب هیچ اشکالی ندارد که شعله زیاد باشد. استفاده روزانه از ظروف مسی هیچ اشکالی ندارد به شرط آنکه ظرف مس را با غذا داخل یخچال نگذارید.

از هرنوع آهنی نمی شود استفاده کرد کفگیر آهنی یا حسم یا نعل بایستی کوره ای یا ساده تر همان آتشی و چکش خورده باشد و اگر چندین بار باشعله آتش حرارت دیده باشد بهتر یون آزاد می کند.

Follow us on social networks

Trust electronic purchases

تایید زرین پال

 

 

لطفا از از کاراکتر ها استفاده کنید.

لطفا با کاراکتر های مجاز تایپ کنید

لطفا عدد وارد کنید

About us

Aria Leader is working to inform and guide the dear compatriots about the routes, places of interest and hotels in Iran and abroad. Also, selling the best-priced travel packages for all segments of the community with the desire to provide "an enjoyable experience of an online shopping." .

Ecology of cities

All rights reserved by Shadan Gasht Ariya Co. (Ariya Leader). Copyright © 2018 AriyaLeader.com

03137778500
صنایع دستی آریالیدر
09129356440