دریاچه چورت ساری

Add to Favourites

Description

دریاچه چورت مازندران


دریاچه چورت در نزدیکی یکی از روستاهای شمالی کشور با همین نام قرار داره، دریاچه چورت در دره ای که شیب نسبتاً زیادی داره قرار داره، تمام اطراف دریاچه درختای جنگلی و سربه فلک کشیده قرار داره و پوشش گیاهی زیاد و متنوعی داره ، عمق آب دریاچه چورت هم مثل بقیه دریاچه ها در ماه های سال متفاوته و وقتی که آب دریاچه کم میشه درختایی که توسط آب پوشیده شدن از آب خارج شده و فضایی دیدنی رو به وجود میاره.

این منظره برای گردشگرانی که به منطقه میان بسیار جالب و دیدنیه و مثل اون رو هیچ وقت تجربه نکردن.

دریاچه چورت کجاست ؟

این دریاچه ماهی های زیادی داره که اکثراً افراد برای ماهیگری به این دریاچه میان، به گفته برخی ماهی های دریاچه توسط اهالی منطقه به دریا منتقل شده، امکان ماهیگری در این دریاچه هست ولی شنا کردن در دریاچه خطرناکه، نقشه دریاچه چورت و شکل هندسیش به صورت بیضی هستش. به وجود آمدن دریاچه در منطقه برای اهالی روستا نوعی معجره بوده و اعتقاد خاصی بهش دارن، چون وجود آب در هر منطقه ای نماد پاکی و برکته، که البته برای این منطقه هم برکت رو به دنبال داشته

download 1

دریاچه چورت و باداب سورت


این دریاچه یکی از جاذبه های گردشگری مازندان به حساب میاد و در مسیر رسیدن به منطقه استراحتگاه و سرویش بهداشتی جهت رفاه گردشگران دیده میشه.

منطقه های گردشگری چشمه های باداب سورت در فاصله 80کیلومتری و سد سلیمان تنگه در فاصله 50 کیلومتری و دریاچه عباس آباد در فاصله 120 کیلومتری این دریاچه قرار گرفتن و این واسه گردشگرا یک مزیت حساب میشه. چون میتونن هم از دریاچه دیدن کنن و هم زیبایی های دیگر مناطق اطراف لذت ببرن.

images 1

چشمه باداب سورت یکی از زیباترین چشمه های ایرانه که به صورت پلکانی هستش این چشمه زیباترین چشمه جهان شناخته شده و بعد از قله دماوند دومین اثر طبیعی ملی کشوره، بخاطر همین وقتی از دریاچه چورت دیدن میکنین نمیتونین از جاذبه های دیگه منطقه هم چشم پوشی کنین و ناخودآگاه مجبور میشین همه زیبایی های منطقه رو تجربه کنین.

منطقه ای که دریاچه چورت در اون قرار داره پوشش گیاهی جالبی داره و دشت و دره و دریاچه و همه کنار هم قرار گرفته هم جسم و هم روح گردشگر رو نوازش میکنه، خیلی از افراد گذشته از جاذبه های منطقه بخاطر حس خوبی که پیدا میکنن به این منطقه سفر میکنن.

روستای چورت

این روستا در فصل پاییز هم زیبایی های خودش رو داره و گردشگرانی که این تجربه رو داشتن که پاییز منطقه رو دیده باشن دوباره و شاید بارها به روستای چورت سفر کردن. پوشش های متفاوت گیاهان باعث به وجود آمدن رنگهای مختلف از زرد و نارجی و قرمز و سبز میشه که انگار تابلوی زیبای نقاشیه و حتی ماهرترین نقاش ها هم نمیتونن خلقش کنن.

منطقه طوری هستش که میشه در اون پیاده روی کرد و از جاذبه ها لذت برد، در منطقه امکانات رفاهی مثل استراحتگاه و سرویس بهداشتی برای گردشگران وجود داره.

images 2

مسیر دریاچه چورت


مسیر دریاچه چورت از مسیر روستای چورته که بعد از دیدن تابلوی روستا وارد فرعی شده و باید 15 کیلومتر جاده آسفالت رو طی کنین و بعد 10 کیلومتر جاده خاکی رو طی کنین تا به دریاچه برسین، دریاچه در مسیر روستا هستش، مسیر دریاچه چورت از تهران به سمت مازندارن حدود 350 کیلومتر هست که حدود 6 ساعت یا کمتر طول میکشه تا به این منطقه برسین.

برای دستیابی به دریاچه مسیر سختی در پیش ندارین و با وجود تابلوهای راهنما به راحتی میتوتین به روستای چورت سفر کنین و از جاذبه های منطقه لذت ببرین، البته این روستا از شهرهای دیگر هم قابل دسترسی هستش ولی به عنوان مثال مسیر از تهران مطرح شد.

تورهای گردشگری در شهرهای دیگر کشورمان هر ساله سفرهای .زیادی به این منطقه دارن.

 

images 3

 

اقامت در روستای چورت


این روستا مثل بقیه مناطق شمالی آب و هوای مرطوبی داره و برای گردشگران بسیار مطبوع و جالبه بخصوص در فصل های بهار و تابستان، اگه قصد دارین کل زیبایی های منطقه رو ببینین باید چند روزی رو توی روستا سپری کنین، برای اقامت در روستای چورت لازمه که کلیه امکانات رو همراه خودتو داشته باشین، برای اینکه آدرس دقیق دریاچه چورت رو پیدا کنین باید از مسیر ساری کیاسر حرکت کنین.

جاذبه های گردشگری این منطقه آنقدر زیاده که همیشه برای سفر به این منطقه تورهای گردشگری هستش، بهترین پیشنهاد برای سفر به این منطقه تورهای گردشگری هستش چون منطقه رو به خوبی میشناسن و میتونن بهترین امکانات رو در اختیار گردشگر بزارن.

images

وقتی برای دیدن جاذبه های منطقه چند روزی رو توی روستا هستین آنقدر بهتون آرامش میده که دوست دارین بقیه عمر خودتون رو توی روستای چورت زندگی کنین و در کنار زیبایی های روستا آداب و فرهنگ اهالی منطقه هم جاذب گردشگران هستش تا جایی که گردشگران از کشورهای دیگر هم جذب این منطقه خاص میشن.

از روستای چورت چند مسیر خاکی برای رسیدن به دریا هم وجود داره، و این واسه گردشگرانی که دوست دارن از دریا هم لذت ببرن نکته مهمی هستش و به راحتی مینونن از روستا به سمت دریا برن.

برای آشنایی با آبشار ورسک مازندران کلیک کنید .

Location


ساری- 80 کیلومتری جنوب ساری، بخش چهاردانگه، 10کیلومتری روستای چورت

Comments (0)

There are no comments posted here yet

Leave your comments

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location

تابعونا عبر قنوات التواصل الاجتماعية

لطفا از از کاراکتر ها استفاده کنید.

لطفا با کاراکتر های مجاز تایپ کنید

لطفا عدد وارد کنید

عن نحن

أريا ليدر تهدف إلى توفير أفضل الأسعار لجميع قطاعات المجتمع وتتمنى توفير "تجربة ممتعة للتسوق عبر الإنترنت" أيضا الإعلام وتوجيه
المواطنون الاعزاء
فيما يتعلق بالأماكن السياحية والفنادق داخل وخارج البلاد جنبا إلى جنب مع مبيعات تذاكر الطائرة.

بيئة المدن

All rights reserved by Shadan Gasht Ariya Co. (Ariya Leader). Copyright © 2018 AriyaLeader.com

03137778500
صنایع دستی آریالیدر
09129356440