سفينة كيش اليونانية

Add to Favourites
Contact زمان بازدید کشتی یونانی:
شبانه روزی

Description

سفينة يونانية في كيش


اگرقصدسفر به کیش رادارید پیشنهاد میکنم ازکشتی یونانی نیز دیدن کنید.

کشتی های زیادی هستند که دردریاها بدون هیچ وترس وواهمه ای از طوفان درحرکتند که هرکدامشان نیز داستانی دارند ،دراین میان کشتی یونانی نیز داستانی شنیدنی دارد ...باهم سفری به این کشتی عظیم الجثه می کنیم .


کشتی یونانی  یکی ازمشهورترین نمادهای جزیره ی کیش میباشد ودرحالیکه کیش پردرآمدترین  منطقه ی آزاد ازنظر ورود گردشگرمیباشد به نقل از مدیرعامل سازمان جزیره ی کیش نگهداری   وحفظ کشتی یونانی  هزینه بر است.  کشتی  یونانی به نقل از بومیان جزیره توسط کاپیتانان مست هدایت می شده  به همین خاطراز مسیر اصلی خود خارج  میشود و به سمت جزیره  کیش  منحرف میشود و همان جا لابه لای گل و لای درنزدیکی  ساحل زمین گیر شد. به دلیل اینکه که این کشتی در مسیر یونان قرار داشت، از همان روزگاران به کشتی یونانی معروف شد و حال یکی اززیباترین جاذبه های سواحل خلیج فارس شده است.

 

داخل السفينة اليونانية كيش

ساخت این کشتی هفت تنی که نزدیک به 140 متر طول دارد در سال 1322 شمسي توسط شركت ويليام هاميلتون  در بندر گلاسكو در اسكاتلند برمی گردد  و در مورخ  4/ 5/ 1345 درسفر بازگشت از ايران، در سفر دريايي  به كشور يونان در عرض جغرافيايي 26 و 20 درجه شمالي و طول جغرافيايي 53 و 54 درجه شرقي به گل نشسته بود . بعدازتلاش هشتادروزه ی   اورينوكو، يدككش هلندي به منظور بيرون آوردن  اين كشتي نتیجه ای حاصل نشد. تلاش هاي  بسیاری  براي بيرون  آوردن آن انجام شد که هیچ کدام موفقیت آمیز نبود و ناچارسرنشينان كشتي آن راترک کردند، زیرا عمليات بيرون آوردن  کشتی ازنظر زمان وهزینه براتیشان مقرون به صرفه نبود .

داخل کشتی یونانی کیش

سبب غرق السفينة اليونانية

 طبق اطلاعات بدست آمده از شركت بيمه لويدز لندن   اين كشتي در زمان به گل نشستن متعلق به كشور يونان و بنام كولااف بوده است .مه آلود بودن هوا و نبودن  فانوس دریایی در سواحل جزیره باعث  بر خورد کشتی با ساحل شده .

 

حريق السفينة اليونانية

 به نقل ازبومیان جزیره ، یونانی ها زمان ترک جزیره کشتی را به آتش کشیده اند با توجه به اینکه  عنصر غیر فولادی در بدنه و عرشه کشتی باقی نمانده .گمان میرود که این عقیده درست باشد.

بدنه شکسته کشتی کیش

سفينة يونانية في جزيرة كيش

چیزی که به این کشتی فرسوده  اهمیت می دهد موقعیت آن هنگام غروب خورشید در غرب جزیره است .  از مناظر بسیار جذاب و تماشایی کیش غروب خورشید در سواحل  جزیره  است . درخشیدن   شعاع های نور خورشید بر آسمان طیف رنگ های زرد و قرمز و نارنجی و سایه روشن های لکه های ریز و درشت ابر تابلوی بسیار زیبا و خیال انگیز را درقسمت  پشت کشتی یونانی بوجود  می آورد که مشابهش آرا کمتر می توان دید . به همین دلیل  همه روزه گردشگران و مشتاقان  بسیاری با دوربین هایشان به این محل می روند و به تماشا وعکسبرداری ازاین منظره ی شگفت انگیز می پردازند.قدیمی ترین عکس کشتی یونانی درج شد.همچنی عکس هایی ازداخل کشتی  یونانی که تا به حال دیده نشده اند.

سفينة برتغالية في كيش

این کشتی تا یک سال پیش از به گل نشستن در سال 1338  متعلق به شرکت سیروس فارس بوده و در آبهای ایران در تردد بوده است. کشتی یونانی از لحاظ  تاریخی قدمت و ارزش چندانی ندارد اما با  گذشت زمان کشتی دچار فرسودگی شده است. قسمت زیرین  کشتی که در آب است در اثر برخورد امواج دریا پوسیده شده است و هر لحظه امکان فروافتادن آن است . تماشای غروب  خورشید به آهستگی در آب های نیلگون خلیج فارس پشت کشتی یونانی خاطره ی فراموش‌نشدنی و زیبا است. تلالو آخرین شعاع های نور خورشید در کرانه ی آسمان، طیفی از رنگ های زرد و قرمز و نارنجی و سایه روشن های لکه های ریز و درشت ابر، تابلوی بسیار زیبا و رویایی را در پشت کشتی یونانی بوجود  می آورد که نظیر آن را کمتر دیده ایم .

مشاهد السفينة اليونانية

پارکی  ساحلی در زمینی  بامساحت ۶۰ هزار متر مربع با امکاناتی نظیر آمفی‌تئاتر، کافه تریا، رستوران ایرانی و لبنانی، غرفه های فروش تنقلات، ایستگاه های کرایه اسکیت، دوچرخه و فروش محصولات ورزشی در پیرامون کشتی یونانی در حال ساخت می باشد.

 

منظر جميل للسفينة اليونانية

هنگامیکه خورشیددرحال غروب کردن است وسکوت همه جارافرامیگیرد
وجود کشتی یونانی  زیبایی ساحل جزیره کیش رادوچندان میکندوحسی سرشار ازآرامش به انسان هدیه میدهد.کشتی یونانی  سوژه ی مناسبی ست برای عکاسانی که ازسراسردنیا به این جزیره می آیند، اگرعلاقه مند به عکاسی هستید پیشنهاد میکنم به ساحل زیبای کیشس نیز سری بزنید.

Location


هرمزجان ,كيش ,الساحل الغربي لجزيرة كيش ,شارع جهان

Comments (0)

There are no comments posted here yet

Leave your comments

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location

تابعونا عبر قنوات التواصل الاجتماعية

لطفا از از کاراکتر ها استفاده کنید.

لطفا با کاراکتر های مجاز تایپ کنید

لطفا عدد وارد کنید

عن نحن

أريا ليدر تهدف إلى توفير أفضل الأسعار لجميع قطاعات المجتمع وتتمنى توفير "تجربة ممتعة للتسوق عبر الإنترنت" أيضا الإعلام وتوجيه
المواطنون الاعزاء
فيما يتعلق بالأماكن السياحية والفنادق داخل وخارج البلاد جنبا إلى جنب مع مبيعات تذاكر الطائرة.

بيئة المدن

All rights reserved by Shadan Gasht Ariya Co. (Ariya Leader). Copyright © 2018 AriyaLeader.com

03137778500
صنایع دستی آریالیدر
09129356440