جزيرة قشم في ايران

این جزیره که در گذشته ابرکاوان نیز نامیده میشد بزرگ ترین جزیره ایران و از جزیره های استان هرمزگان شناخته می شود و در خلیج همیشه ‌فارس در تنگه هرمز قرار گرفته است و از شمال به بندرعباس و شهرستان بندرلنگه، از شمال‌ شرق به جزیره هرمز، از جنوب به جزیره هنگام ، از جنوب‌غربی به تنب بزرگ و کوچک و ابوموسی و از شرق به جزیره لارک مجاور می باشد .در آخرین سرشماری نفوس جمعیت این جزیره در حدود 150 هزار نفر ارزیابی گردید. بلند ترین نقطه جزیره در حدود 1300 متر از سطح دریا " نمکدان " نامیده می شود .
شهر قشم با بیش از 28 هزار نفر جمعیت پرجمعیت ترین در شهرستان قشم می باشد .

أماكن جميلة في جزيرة قشم

از جاذبه‌های گردشگری جزیره قشم می توان به صورت تیتر وار به

 • قباب الملح من المياه المالحة

 • قارب فی قشموادالنجوم

 • القلعة البرتغالية

 • الجغرافية حديقة قشم

 • حدیقة کروکودیل قشم

 اشاره کرد که شما می توانید جاذبه‌های گردشگری این شهر را همراه با نقشه و تصاویر و آدرس در بخش مکانهای گردشگری مشاهده کنید.

 همچنین می توانید هتل های این شهر را همراه با نقشه و تصاویر و آدرس در بخش معرفی هتل های ایران مشاهده کنید.

جزیره هنکام قشم

مطابق با تقسیمات کشوری ایران شهرستان قشم ۶۹ شهر و روستا دارد .نام برخی از آنها عبارتند از :

 • طولا

 • درگهان

 • حمیری

 • جزیرة لارک

 • جزیرة هنکام شامل القرى جديدة هنکام _ القری قديمة

    در زیر لیست جزایر ایرانی خلیج فارس که در حال حاضر مورد سکونت قرار می گیرند را مشاهده می کنیم :
    قشم    کیش    لاوان    جزیره هنگام    لارک    هرمز    ابوموسی    هندرابی    تنب بزرگ    تنب کوچک    جزیره_سیری    فرور بزرگ (پلور)    جزیره فارسی    خارک    خارکو    شیف    مینو    جزیره نگین    جزیره صدرا    جزیره فارور    فارور کوچک
یکی از نزدیکترین جزایر به جزیره قشم جزیره هنگام نام دارد که اخیرا طبیعت بکر و ساحل زیبای این جزیره هنگام باعث جذب گردشگران شده است. عمده فعالیت صورت گرفته در جزیره هنگام صیادی است ،شایان ذکر است شما می توانید در این جزیره از زیستگاه دلفین‌های دوست داشتنی، آهوها و تنها پارک کروکودیل ایران نیز بازدید نمایید . نقل سیارة إلى الجزيرة

 

خريطة جزيرة قشم

نقشه شهر قشم و نقشه جزیره قشم به پیوست اضافه گردید. برای دانلود نقشه گردشگری شهر قشم کلیک کنید .برای دانلود نقشه گردشگری جزیره قشم کلیک کنید .

 • تحميل خريطة مدينة قشم

 • خريطة سياحية لجزيرة قشم

 • خرائط شارع قشم

 • خریطة قشم+pdf

 • خريطة جزيرة قشم ذات جودة عالية

 • تحميل خريطة قشم لاندروید

 

مراكز تسوق جزيرة قشم

دیدنی‌های قشم بسیار اند، ولی یکی از انگیزه‌های و جاذبه های سفر به هر شهری خرید است ، خصوصا اگر کالاهایی با قیمت مناسب در انتظار گردشگران باشد و در جزیره قشم به خوبی پاسخ گردشگران به سوال

 • ماذا تشتري من قشم ؟

فراهم است . قشم مراکز خرید زیادی برای سلایق مختلف دارد که در آنها می توان کالاهایی چون پوشاک زنانه، مردانه و بچگانه، کیف و کفش، لوازم آرایشی و بهداشتی، عطر و ادکلن، لوازم خانگی، لوازم آشپزخانه، لوازم لوکس، انواع گل و گیاه و غیره را به قیمت بسیار ارزان تهیه کنید . از جمله این مراکز خرید میتوان موارد زیر را نام برد  :

بازار قدیم قشم با آدرس: میدان امام خمینی، خیابان شهید منتظری، جنب بانک کشاورزی
سیتی سنتر با آدرس : خیابان ولیعصر، به طرف بلوار دریا
بازار ستاره با آدرس : خیابان ولی عصر
مرکز خرید دو دلفین درگهان با آدرس : قشم، درگهان، مرکز خرید دو دلفین

 

مساحة جزيرة قشم

مساحت جزیره قشم یعنی بزرگترین جزیره خلیج فارس در حدود 1495 کیلومترمربع می باشد که این در حدود دو و نیم برابر بحرین با 706 کیلومتر مربع مساحت می باشد .
مساحت جزیره کیش در حدود 92 کیلومتر مربع می باشد .
فاصله قشم تا کیش در حدود 225 کیلومتر می باشد.

 

الطقس قشم

قشم با رطوبت نسبتا بالای هوا در گروه مکان ‌های گرم و مرطوب قرار می‌گیرد . مقادیری که در هواشناسی برای فشار هوا استفاده می شوند از حدود 100 تا 1050 در تغییر است. در سطح دریا، استاندارد فشار هوا 1013 میلی بار می باشد که فشار هوا در قشم بین ۱۰۱۵ تا ۱۰۱۸ میلی‌بار می باشد و در تابستان به دلیل گرمای زیاد هوا ،این فشار به کمتر از ۱۰۰۰ میلی‌بار می‌رسد.
دمای متوسط سالیانه جزیره حدودا 27 درجه سانتی‌گراد، مابین ۳۳ تا ۱۸ درجه سانتی‌گراد است. اختلاف درجه حرارت در فصول قشم بسیار زیاد است. بهترین زمان سفر و مسافرت را می توان سردترین ماه‌ های سال( دی ، بهمن و اسفند)در نظر گرفت. حداکثر دمای ثبت شده 46  و حداقل دمای ۱۶ درجه سانتی‌گراد بوده ‌است.

قشم ایران

 

 

تابعونا عبر قنوات التواصل الاجتماعية

لطفا از از کاراکتر ها استفاده کنید.

لطفا با کاراکتر های مجاز تایپ کنید

لطفا عدد وارد کنید

عن نحن

أريا ليدر تهدف إلى توفير أفضل الأسعار لجميع قطاعات المجتمع وتتمنى توفير "تجربة ممتعة للتسوق عبر الإنترنت" أيضا الإعلام وتوجيه
المواطنون الاعزاء
فيما يتعلق بالأماكن السياحية والفنادق داخل وخارج البلاد جنبا إلى جنب مع مبيعات تذاكر الطائرة.

بيئة المدن

All rights reserved by Shadan Gasht Ariya Co. (Ariya Leader). Copyright © 2018 AriyaLeader.com

03137778500
صنایع دستی آریالیدر
09129356440