ثقافة شعبية من كرمان

عرق شعب كرمان:

تاحدودی می توان گفت اکثر مردم استان کرمان مانند دیگرمناطق مرکزی ایران از قوم آریایی و فارس می باشند.اما در مواردی اقوام مختلفی  خصوصا از اقوام وعشایرترک آسیای میانه و مغول در طی قرون گذشته به مناطق مختلفی از استان کرمان کوچ کرده اند. ودر ادوار گذشته نیزطوائفی از قوم بلوچ و همچنین تعدادی از عشایر لر ولک به استان کرمان مهاجرت کرده اند.که عمدتا در مواردی معدود  هویت خود را از دست داده و قابل تشخیص نمی باشند و دلیل این موضوع معاشرت واختلاط آن ها با افراد بومی بوده است.

 

الحرف الیدویة کرمان

یکی از پهناورترین استان های ایران، استان کرمان است که در جنوب شرقی ایران واقع شده است و همچنین جایگاه نهمین استان پرجمعیت ایران را به خود اختصاص داده است و همچنین یکی از استان های تاریخی ایران محسوب می شود زیرا که بیشتر از 660 آثار این استان به ثبت ملی رسیده است و سه نمونه از این آثار به ثبت جهانی یونسکو رسیده است. مشخصه های هر شهر و استانی صنایع دستی آن استان می باشد که ریشه در فرهنگ مردم آن استان دارد و همچنین نشان دهنده ذوق و علاقه مردم آن منطقه است.

تابعونا عبر قنوات التواصل الاجتماعية

لطفا از از کاراکتر ها استفاده کنید.

لطفا با کاراکتر های مجاز تایپ کنید

لطفا عدد وارد کنید

عن نحن

أريا ليدر تهدف إلى توفير أفضل الأسعار لجميع قطاعات المجتمع وتتمنى توفير "تجربة ممتعة للتسوق عبر الإنترنت" أيضا الإعلام وتوجيه
المواطنون الاعزاء
فيما يتعلق بالأماكن السياحية والفنادق داخل وخارج البلاد جنبا إلى جنب مع مبيعات تذاكر الطائرة.

بيئة المدن

All rights reserved by Shadan Gasht Ariya Co. (Ariya Leader). Copyright © 2018 AriyaLeader.com

03137778500
صنایع دستی آریالیدر
09129356440