×

تحذير

JUser: :_load: غير قادر على استدعاء المستخدم برقم التعريف: 365

بوشهر ايران

حول بوشهر

مرکز استان بوشهر بندر بوشهر است که هفدهمين استان کشور از نظر مساحت در نظر گرفته شده است.اين استان بخاطر اينکه در حاشيه خليج فارس قرار گرفته است، داراي صادرات و واردات دريايي است و همچنين داراي نيروگاه هسته اي و ذخاير نفت و گاز مي باشد به همين دلايل است که داراي اهميت زيادي از لحاظ راهبردي و اقتصادي است. 

بوشهر به عنوان پایتخت انرژی ایران شناخته و نامگذاری شده است و از جمله نام هايي که در گذشته از بوشهر در اسناد به ثبت رسيده است: رام اردشير، بُخت اردشير، ليان، ريشهر مي باشد. بوشهر امروزي داراي قدمتي 300 ساله است که ابومهيري پسر شيخ ناصرخان آل مذکور بنا نهاد. ازجمله دلايل ايجاد اين شهر خواست نادر شاه براي ايجاد يک بندر و نيروي دريايي بود. اولين مردماني که در ايران با نشريه و مجله آشنا شدند مردم شهر بوشهر بودند.

در تقویم 18 اسفند را روز بوشهر نامگذاری کرده اند.

از نمونه محله های قدیمی بندر بوشهر: دهدشتی، شنبدی، کوتی و بهبهانی می باشد و همچنین از جمله مراکز نظامی شهر بوشهر: گردان تکاوران دریایی بوشهر و پایگاه ششم شکاری است.

بوشهر دارای صدا و سیمای مجزای خود به نام صدا و سیمای مرکز بوشهر است که روزانه 17 ساعت برنامه در شبکه بوشهر ارائه می کند.

مدینة بوشهر

مساحت شهر بوشهر 22.743 کیلومتر مربع می باشد. شهرستان بوشهر به دو قسمت مرکزی و خارک تقسیم بندی می شود.

خریطة بوشهر

سکان بوشهر

بر اساس سرشماری که در سال 95 صورت گرفته است جمعیت شهرستان بوشهر 300.352 تن بوده است.

خریطة بوشهر

خریطة بوشهر

الطقس في بوشهر

بوشهر دارای آب و هوای گرم و نیمه بیابانی و شرجی می باشد که می توان گفت نواحی داخلی دارای آب و هوای گرم و رطوبت کم و نواحی ساحلی دارای آب و هوای گرم و رطوبت زیاد می باشد. به دلیل رطوبت بالایی که در نواحی ساحلی وجود دارد در فصل زمستان کاهش دما کم است و شاهد افزایش دما در فصل تابستان است.

عنوان الفندق في بوشهر إيران

براي مشاهده هتل های شهر بوشهر به همراه نقشه و آدرس و عکس و تلفن اينجا را کليک کنيد.

مطار بوشهر

شهر بوشهر دارای فرودگاه بین المللی است که به جز پروازهای داخلی، پرواز به کشورهای سوریه، عراق، عربستان سعودی و کشورهایی که در حوزهٔ خلیج فارس اند انجام می دهد.فرودگاه بندر بوشهر یکی از سه فرودگاه قدیمی ایران می باشد و از جمله ویژگی این فرودگاه می توان به بی سانحه بودن آن اشاره کرد.

طعام بوشهر

غذاهای محلی بوشهر بسیار لذیذ و خوشمزه است که کمتر کسی است که آن را دوست نداشته باشد همانند قلیه ماهی، قلیه میگو و قیمه بوشهری  

بوشهر ايران أماكن مشهورة

از نمونه مناطق دیدنی بوشهر که می توان اشاره داشت: آب‌انبار قوام که دارای قدمت صد و پنجاه ساله است، ریشهر که دارای قدمتی کهن است،موزه مردم شناسی بوشهر، عمارت گلشن، کلیسای ارامنه گریگوری، مدرسه سعادت، آرامگاه اصفهانی، عمارت کلاه‌فرنگی بوشهر، خانه قاضی، عمارت دهدشتی، کاروانسرای مشیرالملک، عمارت ملک بوشهر که در دوره ی قاجار ساخته شده است. 

قصر ملک بوشهر

تابعونا عبر قنوات التواصل الاجتماعية

لطفا از از کاراکتر ها استفاده کنید.

لطفا با کاراکتر های مجاز تایپ کنید

لطفا عدد وارد کنید

عن نحن

أريا ليدر تهدف إلى توفير أفضل الأسعار لجميع قطاعات المجتمع وتتمنى توفير "تجربة ممتعة للتسوق عبر الإنترنت" أيضا الإعلام وتوجيه
المواطنون الاعزاء
فيما يتعلق بالأماكن السياحية والفنادق داخل وخارج البلاد جنبا إلى جنب مع مبيعات تذاكر الطائرة.

بيئة المدن

All rights reserved by Shadan Gasht Ariya Co. (Ariya Leader). Copyright © 2018 AriyaLeader.com

03137778500
صنایع دستی آریالیدر
09129356440